Z tymi problemami boryka się stosunkowo wiele osób. Jest to spowodowane w dużej mierze między innymi trybem życia oraz różnego rodzaju problemami życia codziennego. Nie każdy jednak wie, w jaki prawidłowy sposób można sobie z tym poradzić. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie każdy zna się na różnego rodzaju aspektach psychologii, czy też farmakologii. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, w jaki sposób można się wyciszyć, a co za tym idzie uspokoić.

Suplementy na uspokojenie

Pomocne przy wyciszaniu oraz uspokajaniu, mogą okazać się różnego rodzaju suplementy, zwłaszcza te, które oparte są na naturalnych składnikach, takich jak między innymi melisa. Po rozwiązanie tego typu szczególnie chętnie sięgają osoby zapracowane, które nie mają czasu na inne metody uspokajające. Suplementy na uspokojenie również pomocne w szczególnie silnych stanach nerwowych. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je z innymi, naturalnymi metodami na uspokojenie, takimi jak, chociażby medytacja. Warto jednak pamiętać, aby kupować preparaty na uspokojenie tylko i wyłączenie aptekach, oraz renomowanych sklepach zielarskich. W przeciwnym wypadku może się bowiem okazać, że kupimy nie tylko nieskuteczny suplement, a ale również mogący zagrażać naszemu zdrowiu oraz życiu. Warto również przed ich zastosowaniem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutom.

co na uspokojenie

Relaksacja i medytacja

Są to jedne z bezpieczniejszych, zarazem skutecznych metod na wyciszenie oraz uspokojenie. Istnieje wiele technik medytacyjnych, które co ciekawe, w większości można dostosować do swoich potrzeb. Wadą medytacji oraz związanej z nią relaksacji jest jednak jej początkowy etap. Wiele osób bowiem nie wie, jak prawidłowo się za nie zabrać, a co za tym idzie, szybko się zniechęcają do medytowania. Pomocne w tym wypadku mogą okazać się między innymi:

  • Internet. Bez problemu znajdziecie w nim bardzo wiele różnego rodzaju technik oraz poradników dotyczących medytacji.
  • Trenerzy. Ze względu na zainteresowanie technikami medytacyjnymi, wzrosło także zapotrzebowanie na trenerów zajmujących się medytacją. Przy ich wyborze warto kierować się przede wszystkim opiniami na ich temat oraz certyfikatami, jakie posiadają.
  • Książki. W tym przypadku jest podobnie jak z Internetem. W praktycznie każdej księgarni niezależnie od tego, czy mówimy o księgarni internetowej, czy tradycyjnej, możemy znaleźć różnego rodzaju poradniki dotyczące medytacji.

Napary ziołowe na uspokojenie

Innym ciekawym sposobem na uspokojenie oraz relaksację, są różnego rodzaju napary ziołowe. Herbaty na spokój są popularne od wieków, gdyż po pierwsze są one stosunkowo proste w przygotowaniu, najczęściej bowiem wystarczy je zalać wrzątkiem, a następnie poczekać aż się zaparzą. Po drugie są one przede wszystkim skuteczne. Prym wiodą w tym przypadku herbaty z:

  • melisą,
  • rumiankiem,
  • walerianą.

Rozwiązanie to lubią przede wszystkim osoby, które piją dużo herbat, oraz różnego rodzaju innych naparów. Łączy się ono doskonale bowiem z nawykiem popijania oraz nawadniania organizmu. Nie należy jednak przekraczać zalecanej dawki, gdyż może to skutkować między innymi różnego rodzaju efektami ubocznymi, takimi jak między innymi ospałość, czy też problemy żołądkowe.

Ćwiczenia oddechowe

Oddech jest niezwykle ważny w procesie wyciszania oraz uspokajania organizmu. W tym momencie zapewne zastanawiacie się dlaczego? W główniej mierze chodzi tutaj o odpowiednie natlenienie mózgu oraz komórek mięśniowych. Dzięki natlenieniu łatwiej radzą sobie one ze stresem oraz co równie ważne, stają się one bardziej na niego odporne. Co ciekawe trening oddechu jest bardzo często nieodzownym elementem różnego rodzaju technik medytacyjnych. W można więc w ten sposób nie tylko uspokoić swoje ciało oraz umysł, ale również pozytywnie wpłynąć na swoje własne zdrowie. Bardzo popularnym ćwiczeniem na oddech, jest tak zwane oddychanie przeponowe. Dzięki niemu możemy nie tylko uspokoić się, poprzez głębokie wdechy oraz wydechy, ale również wzmocnić mięśnie przepony.

Muzyka na uspokojenie

Kolejnym sposobem na wyciszenie, jest słuchanie muzyki relaksacyjnej. Wedle osób docenia ten sposób, między innymi dlatego, że mogą z niego swobodnie korzystać w pracy czy też w drodze do niej. Jeżeli chodzi o to, jaka konkretna muzyka nadaje się do relaksacji, to niewątpliwy prym wiedzie w tym muzyka klasyczna. Jest to spowodowane między innymi delikatnym dźwiękiem różnego rodzaju instrumentów. Prym w tej kwestii wiodą przede wszystkim utwory Jana Sebastiana Bacha oraz Fryderyka Chopina, w klasycznym wykonaniu. Równie popularna w tej kwestii jest muzyka pochodząca z dalekiego wschodu na przykład z Japonii oraz szeroko rozumiana muzyka Indian z obu Ameryk. Wiele osób słucha muzyki uspokajającej w czasie medytacji, czy też treningów sportowych. Pozwala ona bowiem na lepsze skupienie się na wykonywanych czynnościach, przy jednoczesnym obniżeniu poziomu stresu. Co ciekawe, muzyka relaksująca często jest zalecana jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego, w przypadku leczenia ciężkich stanów nerwowych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *